Kuna kõik Lissaboni lohetajad on suveks Costa de Caparicalt ära pagendatud, siis ei jäänud meil pühapäeval muud üle kui 5km lõuna poole matkata - Praia de Nova Vagale (http://www.kitesurfatlas.com/surf/portugal/nova-vaga-beach). Auto olematus muudab meie kohalesaamise spotidesse kordades raskemaks. Mõnede õnneks peaks alates 1 juulist hakkama Caparical tööle beach train - peatus Beach 19.

Noh, võtsime meie siis nagu kõik ristiinimesed Praca de Espanhalt bussi number 161 (või 153, kuidas soovite: http://www.tsuldotejo.pt/carreiras_suburbanas.php) ja kihutasime Costa de Caparica lõpp-peatusesse. Kõndisime sealt ranna poole, keerates esimesest ringistristmikust vasakule kohviku ees asuvasse nr 130 peatusesse. Ajaks kui meie sinna jõudsime oli vanker juba läinud.
Leidsime kohvikust paarikese, kes taksonumbri küsimise peale meile hoopis ise taksot tahtsid teha. Randa tähistavad sildid näitasid kõike muud kui Praia de Nova vaga aga õige too koht siiski oli. Selgus, et lohekooli rannaalas on välistele rigamine keelatud, mistõttu pidime kaugemale - gaymaale - kõndima. Nendest jubedustest mis seal nägime parem ei kirjuta.

Tuul oli cross on-shore NW. Termokas, nagu ikka siin suvel on - pärast 13 hakkab alati puhuma.
Minu seekordne sess nägi välja nii: bodydrag pooleteistmeetriste murdumiskohast tahapoole ja parem halss, käkerdan triibud ookeanile. Vasakuga - ei saa üle 3-4m sõidetud. Alguses enda 12ga, pärast Dominiki 9ga isegi paremaga natuke kurssi hoides. 

Tagasi Lissaboni saime kooli instruktori van-ga. Kokkuhoid missugune. Ideaalne suund, ideaalne päev ja päris palju kõndimist.

surfis 2.5 tundi