Muhedalt tormine ilm oli täna hommikust saati. Ülemiste kuuenda korruse ilmavaatluskontorist (Lõõtsa kaheksa) paistavad kõik Tallinna kohal liikuvad pilved kenasti kätte. Informatsioon olukorrast oli pidevalt olemas.

Leidus vihma - nähtavus ca 100m, aga oli ka päikest ja sinist taevalaotust. Viimast üha rohkem kella 4 paiku, kui lõpuks Vääna poole liikuma sain.

Ei tea, kas see oli uute papude, laua ja lohe esmamärjutamisest või süngetes toonides taevast ja sinakashallist künklikust veest Väänas - igastahes tunne oli randa jõudes kuidagi kahtlane, selline võõras ja imelik.

Windsurfareid olid kõik kohad täis, Eesti parimad rannas. Üks kutt tiirutas kaamera kiivri küljes lainete vahel ujedalt ringi endal ülirahulolev naeratus näos. Meie sõiduliinid ristusid korduvalt.

Niisiis täna oli 12-se HiFi Compi esmatuulutus ja vahtsete Union XL + Influence 138 vettekasmine.

Hetkel ongi püsti teema, kas rihmad või papud?

Vanale veigihundile vääriliselt maandasin mõttes kõik riskid, mis seonduvalt papudega sõitmisega peas tekkisid - "Mis ikka juhtuda saab?" Ja ei juhtunudki midagi erilist.

Sai natuke liiga lai stance peale pandud - selgus, et laud istub rohkem sees ja suurte lainetega on rohkem jändamist eriti switchis sõites. Jäin aegajalt ilmselt kaalujaotuse tõttu lainesse kinni. Kinnijäämisel on oht, et kui lohe tirib, siis suur laud su all, milles jalad papudes keerab su keha torsionaalselt krussi. Musklid peavad selleks lihtasalt valvsad olema.

Paar korda õnnestus ka kogenematusest äpradusi korraldada - peaaegu oleks lohega korra piki kuppu saanud (tuul oli kohati väga auklik) - üldjoontes aga oli papudega sõit elamus omaette.

Tänase Vääna kartulipõllu ilmaga papudega sõit ei olnud kõige mugavam, sest Luxury strap oleks olnud kindlasti andeksandvam- tean eelmisest veel paremast Vääna päevast sama lauaga. Papud viivad wakestyle sõidule oluliselt lähemale ja selle teema jaoks on tegelikult ideaaltingimuseks siiski täiesti flät - mida rahutum flät, seda väsitavam sõit eriti papudega, sest nendega on lauatunnetus poole parem.

Samas ma ei välista üldse Väänat kui superhead freestyle spotti, kus lainekikeritelt backside kolmkuusi keerutada. Seda kõike jõuab veel ja tahan juba väga.

Aga ma ei kurda, sest järgmisel korral lähen Väänas jälle papuga peale.

Ühel tagasipöördel kaugel väljas õnnestus laud ära uputada ja lohe juba aknasse sättida, et suunda vahetada ja tulemuseks sujuvalt papudevaakumist väljumine - lupsti ja lännu. Irvitasin ja dräägisin end lauani tagasi. Vähemalt on laud hästi kaugele näha valge saapa tõttu Jalga tagasi sai ka täiesti muretult. Tabasin end ironiseerimas, et mis oleks, kui sätiks kohapeal stance ka kohe veidi kitsamaks - no hardware kruvid on ju peal

Vääna kikerid on parimad. Ükskõik kui auklik ilm, aga kikerid on ja hüpata saab - ole ainult mees ja kasuta neid - hüppa, karga, popi, spinni, grääbi, haara, sinnivinni.

Täna tutvusin varustusega ja jätsin backrolli järgmiseks korraks. 12-ne lohe on mõnusalt stabiilne ja ei tõmble nii hullult iga liigutuse peale nagu 9-ne. Vedu ka mõnus, kuigi täna sõideti ka 8-ste lohedega. Grüssasin hooleg akna servas ja tundsin mõnu 9-se vaiksee ilma koolirahaga ostetud viljadest. Olen uue linnukese esmalennuga väga rahul - ikkagu tuttav lohe juba - kartsin küll alguses, et palju puhub, aga oli tegelt ok.

Haarasin mõned stalefishid ja indyd. Maandumisel papud loksusid natuke jalas - keeran siia teisi rohkem jalga toetama järgmiseks korraks ja siis hakkan juba metsikult trikke lahmima - nii nagu Kalevipoeg ühes multikas vankriteljega lahmis

Järgmisel korral notin ära sellised tegelased nagu HS Backroll ja Tantrum HS FS 360 jätan magustoiduks.

surfis 1.5 tundi